WhatsApp ile Online Destek!
Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat

WordPress Fatal error allowed memory size of – HATASI!

WordPress Fatal error allowed memory size of – HATASI!

Fatal error allowed memory size of ile başlayan hata ile alakadar çok sık soru geldiği için bu sorunun çözümünü ve sebeplerini kısaca ele almak istedik. Öncelikle bu hatanın sebebi php.ini dosyası ile sunucu ayarlarından sitelerin maksimum kullanabileceği RAM limitinin düşük olmasıdır. Bu limitin sunucu yetkilisi tarafından ayarlanması gereklidir ancak bazı yöntemlerle hızlı bir şekilde kendinizde ayarlayabilirsiniz.

İlk uygulama wp-config.php dosyasını düzenleyerek yapabileceğiniz uygulamadır. Bu düzenleme bir çok sunucuda olumlu sonuç vermeyebilir. FTP sunucunuzda ana dizinde bulunan wp-config.php dosyasını Notepad++ ile açtıktan sonra

kodundan hemen sonraya

 

kodunu ekleyerek RAM limitini 64Mb olarak belirleye bilirsiniz. Bu yöntem olumlu sonuçlanmaz ise aşağıda ki yöntemi uygulamanız yeterli olacaktır.

.htaccess dosyanızına aşağıda bulunan kodu ekleyerek “Fatal error allowed memory size of” hatasından kurtulabilirsiniz.

Bu hata ile karşılaşan blog sahipleri öncelikle hosting sağlayıcısı ile görüşmelidir, sunucu ayarları ile yapılacak düzenleme daha sağlıklı olacaktır.

Bu Yazı Şuana Kadar 266 Kez Görüntülendi.

ÜCRETSİZ TEMALARIMIZ ve MAKALELERİMİZ İLE İLGİLİ TEKNİK DESTEK SADECE VE SADECE BURADAKİ YORUM ALANINDAN YAPILMAKTADIR. ONLİNE DESTEK MAİL VS İLE DESTEK ALMAK İSTEYENLERE KESİNLİKLE CEVAP VERİLMEYECEKTİR.
DESTEK ALABİLMENİZ İÇİN ALTTAKİ YORUM ALANINI KULLANIN. (SİTESİ İLE İLGİLİ DESTEK ALMAK İSTEYENLER SİTESİNİ YAZMAK ZORUNDADIR)
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
: