WhatsApp ile Online Destek!
Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat

WordPress istatistik & Sayaç Eklentisi

WordPress istatistik & Sayaç Eklentisi

Merhaba arkadaşlar.

Bu yazımızda sizlere wordpressin istatistik & sayaç eklentisinden bahsedeceğim.

Eklentimizin adı : Mechanic Visitor Counter

Hemen üstteki eklenti adına tıklayarak eklentimizi indirelim. İndirdiğimiz eklentiyi yükleyip aktif edelim. Eklenti yüklemeyi bilmeyenler için WordPress Eklenti Nasıl Yüklenir adlı makalemizi inceleyebilirler.

Eklentiyi kurduktan sonra ki ayarlarından Bahsedeceğim.

İlk olarak ayarlar > Visitor Counter Options bölümüne gelerek sayaç rakamlarımız hangi stilde görüneceğini seçerek kaydedin.

Daha sonra görünüm > bileşenler bölümüne gelin. ve sol tarafta bileşenlerin içinden Mechanic – Visitor Counter bulun ve tutup sürükleyerek sağdaki Sidebar kısmına bırakın.

Bıraktığınız zaman direk sağ tarafta açılır şekilde ayarları çıkıcaktır. Title bölümünde Blok başlığını yazabilirsiniz. Örnek İstatistikler gibi.

Font color bölümünden yazı renklerinin hangi renk olacağını belirleyebilirsiniz. En çok kullanılan siyah rengi için #000000 kodunu veya en çok kullanılan beyaz renk kodunu #ffffff şeklinde kullanabilirsiniz.

Daha sonra renk ayarının hemen altında Hangi maddeler sayaç olarak görünsün onları belirleyebiliyorsunuz. eklenti ingilizce olduğu için bu konuda zorlanabilirsiniz. Ben sizin için hemen altta oranın türkçesini yazayım.

Visit Today   : Bugün
Visit Yesterday : Dün
Month : Bu Ay
Year : Bu Yıl
Total Visit : Toplam
Hits Today : Bugün Hit
Total Hits : Toplam Hit
Whos Online : Online
IP address : İp Adresiniz
Server Time : Sunucu

Plugins align? bölümünden sayaç solamı dayalı sağamı dayalı ortalımı vs ayarını yapabilirsiniz.

Tüm ayarları yaptıktan sonra Kaydet diyerek kullanmaya başlayabilirsiniz..

EĞER NASIL BİRŞEY OLUCAK DİYE MERAK EDENLER VARSA HEMEN ALTA RESİM EKLİYORUM. Canlı olarak görmek isteyenlerde www.mbtasarim.com/aday/ temamızdan inceleyebilirler. Diğer tüm WordPress Temaları‘mızı incelemek için Tıklayın.

wordpress-sayac

Bunun yerine eğerki daha farklı birşey isterseniz. sayyac.com dan sayaç ekleyebilirsiniz. o bundan birazdaha farklı. siteye üye olup sayaç kodunuzu alıyorsunuz ve sitenizin uygun bir alanına ekliyorsunuz.daha sonra üyeliğinizden sayaç istatistiklerinizi kontrol edebiliceksiniz ilerleyen günlerde. sayyac.com sayaç sitesinde günlük kaç kişi girmiş sitenize aylık haftalık senelik kaç kişi girmiş. hangi url lerden girmiş. hangi kelimeleri aratarak girmiş. hangi tarayıcıyı kullanmış hangi arama motorundan veya hangi siteden gelmiş vs hepsini detaylıca gösteriyor. dileyen bunuda kullanabilirler.

İçerik izinsiz ve kaynaksız Kopyalanamaz.!

İyi Bloglamalar :)

 

Bu Yazı Şuana Kadar 1.395 Kez Görüntülendi.

ÜCRETSİZ TEMALARIMIZ ve MAKALELERİMİZ İLE İLGİLİ TEKNİK DESTEK SADECE VE SADECE BURADAKİ YORUM ALANINDAN YAPILMAKTADIR. ONLİNE DESTEK MAİL VS İLE DESTEK ALMAK İSTEYENLERE KESİNLİKLE CEVAP VERİLMEYECEKTİR.
DESTEK ALABİLMENİZ İÇİN ALTTAKİ YORUM ALANINI KULLANIN. (SİTESİ İLE İLGİLİ DESTEK ALMAK İSTEYENLER SİTESİNİ YAZMAK ZORUNDADIR)
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
: