WhatsApp ile Online Destek!
Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat

WordPress Kurulumu

WordPress Kurulumu

1. Adım = Buraya tıklayarak wordpress resmi websitesinden son sürümü bilgisayarımıza indiriyoruz.

2.Adım: İndirme işlemi tamamlandıktan sonra dosyamızı masaüstüne taşıyalım ve sıkıştırılan dosyayı masaüstüne zip arşivinden çıkaralım.

3.Adım : Masaüstüne çıkardığınız dosyaların içindeki wp-config-sample.php dosyasının adını wp-config.php olarak değiştirip tüm dosyalarımızı FTP alanımıza aktaralım ve kuruluma başlatalım.

Giriş bilgilerimiz ile FileZilla FTP programı kullanarak FTP bağlantımızı sağlayalım. FTP bağlantısı sağlandıktan sonra ftp ana dizininize yüklemeyi başlatın. ana dizin dosyanız host firmasına göre değişir. genel olarak  “public_html” veya “httpdocs” dur. Masaüstüne çıkardığımız WordPress kurulum dosyalarını “sürükle-bırak” mantığı ile Ana dizin klasörüne bırakıyoruz ve aktarımın tamamlanmasını bekliyoruz.

4.Adım : Şimdi ise sitemize giriş yapalım giriş sağladığımızda karşımıza bir hata çıkabilir Veritabanı bağlantısı kurulurken hata oluştu. şeklinde hata çıkıcaktır. bunun sebebide veritabanını wordprese bağlamadığımızdan kaynaklıdır.şimdi bu işlemi yapalım.

5. Adım : Hosting kontrol panelimizden veritabanı oluşturup oluşturduğumuz veritabanı bilgilerini wp-config.php yi bir editörle (wordpad vs) açarak alttaki gibi giriniz.

  • define(‘DB_NAME’, ‘veritabanı adı’); buraya veritabanımızın adını yazıyoruz
  • define(‘DB_USER’, ‘kullanıcı adı’); veritabanımıza bağlanmak için kullandığımız kullanıcı adı
  • define(‘DB_PASSWORD’, ‘sifre’); veritabanımıza bağlanmak için kullandığımız şifre
  • define(‘DB_HOST’, ‘localhost’); burasını genellikle localhost olarak bırakıyoruz, eğer ki bir sorun çıkarsa, hosting şirketiyle görüşmenizi öneririz. Yukardaki kısımda gerekli değişiklikleri yapıyoruz

6.Adım : eğer veritabanı bilgilerini girdiğimiz halde halen Veritabanı bağlantısı kurulurken hata oluştu. hatası duruyorsa veritabanı bilgilerini yanlış girmişinizdir veya localhost değeri farklıdır. bilgilerin doğru olduğundan eminseniz veritabanı localhost adresinizi host firmanızdan alarak orayıda değiştirin.Veritabanı bağlantısınıda yaptıktan sonra sitemize girdiğimizde kurulum ekranı gelicek karşımıza. bu sayfadan bilgilerinizi girerek kurulumu tamamlıyoruz ve wordpresimiz hazırdır.

Atta da videolu phphocam.com tarafından anlatılmıştır.

İyi bloglamalar!

Bu Yazı Şuana Kadar 306 Kez Görüntülendi.

ÜCRETSİZ TEMALARIMIZ ve MAKALELERİMİZ İLE İLGİLİ TEKNİK DESTEK SADECE VE SADECE BURADAKİ YORUM ALANINDAN YAPILMAKTADIR. ONLİNE DESTEK MAİL VS İLE DESTEK ALMAK İSTEYENLERE KESİNLİKLE CEVAP VERİLMEYECEKTİR.
DESTEK ALABİLMENİZ İÇİN ALTTAKİ YORUM ALANINI KULLANIN. (SİTESİ İLE İLGİLİ DESTEK ALMAK İSTEYENLER SİTESİNİ YAZMAK ZORUNDADIR)
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:
  • Uzun zamandır araştırmasını yaptığım bu konu üzerine artık tarafınızdan bilgi sahibi oldum diyebilirim. Konu hakkında ki açıklayıcı paylaşımınız için teşekkür.