WhatsApp ile Online Destek!
Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat

WordPress Özel alanlar Kullanımı

WordPress Özel alanlar Kullanımı

Merhaba arkadaşlar.

Bu yazımızda özel alanların kullanımını ve yeni özel alanlar oluşturmayı öğreneceğiz.

Özel alanlarımız bilmeyenler için yeni yazı ekle de ve yeni sayfa eklede çıkar.

Bazı wordpress sürümlerinde özel alanlar bölümü görünmeyebilir.

Bunun için Sayfa veya yazı ekleme sayfasındayken sağ üst köşesindeki ekran tercihlerine tıklayarak özel alanlar kutucuğunu işaretleyerek aktif edebilirsiniz.

Kullanacağınız özel alan adı Özel alanlar listesindeki  –Seç– bölümünde görünmeyebilir. Bunun sebebi ise o özel alan ismini hiç kullanmadığınızdan kaynaklıdır. yani kullanıcağınız özel alan adı daha önce hiç bir yazıda kullanılmamışsa o listede çıkmaz. Bunun için alttaki resimde seçtiğim alandaki Yeni girin yazısına tıklayarak özel alan isminizi bir defaya mahsus elle yazın ve değer kısmınıda doldurup yazınızı yayımlayın..

Artık Bundan sonraki yazılarınızda özel alanlar listesinde o eklediğiniz özel alan ismi görünücektir. onu seçip basit bir şekilde tekrar ekleme yapabilirsiniz.

ozel-alanlar

Peki temanıza nasıl özel alanlar ekleyebilirsiniz.

Bunun için özel alan kodumuzu alttaki gibi vereyim..

 Bunu farklı farklı şekilde kullanabilirsiniz. Örnek olarak en sık kullanılan Alanlarda örnekler vereyim.

 

Mesela alttaki kodu temanızın neresinde göstermek istiyorsanız artık orasına yerleştirdiğinizde Ürün fiyatını özel alanlardan fiyat özel alan adıyla değer kısmına fiyatı girebilirsiniz.

Mesela bir başka örnek vereyim.Alttaki şekilde de Yazarı yazar adında Yönetmeni yonetmen adında Oyuncuları ise oyuncular adında girebilirsiniz.

Veya alttaki özel alan adı ile resimlerinizi resim özel alan adıyla değer kısmına resim linkini yazarak ekleyebilirsiniz

Konu ile ilgili takıldığınız tüm soruları alttaki yorum alanından sorabilirsiniz.

İçerik izinsiz ve kaynaksız Kopyalanamaz.!

İyi Bloglamalarmbsimge

Bu Yazı Şuana Kadar 649 Kez Görüntülendi.

ÜCRETSİZ TEMALARIMIZ ve MAKALELERİMİZ İLE İLGİLİ TEKNİK DESTEK SADECE VE SADECE BURADAKİ YORUM ALANINDAN YAPILMAKTADIR. ONLİNE DESTEK MAİL VS İLE DESTEK ALMAK İSTEYENLERE KESİNLİKLE CEVAP VERİLMEYECEKTİR.
DESTEK ALABİLMENİZ İÇİN ALTTAKİ YORUM ALANINI KULLANIN. (SİTESİ İLE İLGİLİ DESTEK ALMAK İSTEYENLER SİTESİNİ YAZMAK ZORUNDADIR)
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
: