WhatsApp ile Online Destek!
Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat

WordPress Temanızı Bileşen Uyumlu Yapma Yöntemi

WordPress Temanızı Bileşen Uyumlu Yapma Yöntemi

WordPress temanız bileşenlerle uyumlu hale getirmeyi alttaki kodlar ile gerçekleştirebilirsiniz.

Functions.php dosyanızı açın

Karşınıza eğer dosya yeniyse zaten boş bir alan gelecek 🙂 Şayet var ise ?> ifadesinin bulunduğu alana kadar inin. Burada bu ifadeyi bir satır daha alta atarak aşağıda belirttiğim kodları yapıştırın.

Bu kod yardımı ile yeni bir widget yapmış olduk 🙂 ‘Ama ben birden fazla istiyorum bundan!’ diyenler olursa şayet, şu allataki kodu kullanabilirsiniz…

İşte bu kodla beraber Sol bilesen ve Sag bilesen adında iki adet widget alanımız oluştu 😀 Yukarıdaki koddan tek farkı name ile eklediğimiz widgetin adını belirtmiştik. Aşağıda bunu nası kullandığımı göreceksiniz.

İkisinden birini seçerek veya daha da çoğaltarak functions.php dosyanızı kaydedin. Şimdi iki adet widget alanımız oluştu. Bunları sidebar.php içinde nasıl kullanacağız? İşte o da şimdi altta..

Sidebar.php dosyasına eklenecek kodlar:

Bu kod ile tek bir widget alanını sidebar.php içinde kayıt etmiş olduk. Bunu diğer alana da uygulayarak çoklu oluşturduğumuz alan için kullanmak istersek (2. kod ile yaptığımız functions.php ayarına göre);

Ve sağ alan içinse..

 

Dikkat ettiyseniz functions.php içinde kullandığımız name alanına yazdığımız isimleri burada belirtmek için kullandık. Böylece hem sağ alana hem sol alana widget ayarı eklemiş olduk. Ancak dediğim gibi eğer iki kolonlu (yani üç alanlı) tema kullanıyorsanız bu yan menülerin başladığı alanlara ekleyin tek tek kodları.

Bu dosyayı da kaydederseniz şimdi eklediğiniz widgetleri sitenizin içinde görebileceksiniz.

kaynak : wpadami.com

Bu Yazı Şuana Kadar 428 Kez Görüntülendi.

ÜCRETSİZ TEMALARIMIZ ve MAKALELERİMİZ İLE İLGİLİ TEKNİK DESTEK SADECE VE SADECE BURADAKİ YORUM ALANINDAN YAPILMAKTADIR. ONLİNE DESTEK MAİL VS İLE DESTEK ALMAK İSTEYENLERE KESİNLİKLE CEVAP VERİLMEYECEKTİR.
DESTEK ALABİLMENİZ İÇİN ALTTAKİ YORUM ALANINI KULLANIN. (SİTESİ İLE İLGİLİ DESTEK ALMAK İSTEYENLER SİTESİNİ YAZMAK ZORUNDADIR)
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:
  • hocam peki sitede Functions.php dosyası linsanslı ise bunu yapma şansımız varmı yine ?